Efekt pierwszego wrażenia

ronaldo2

Niewiele jest osób, którym nie zależy na wywołaniu dobrego pierwszego wrażenia. Badania wykazują, że zaledwie 11 sekund wystarczy, by współrozmówca ocenił drugą osobę biorąc pod uwagę dwa czynniki: wzbudzanie sympatii i wiarygodności. Gdyby się nad tym zastanowić, to szybko można dojść do wniosku, że w takiej sytuacji nieocenioną wartość ma… uśmiech! Powinien być szczery, pewny i pełen blasku – jak więc o niego zadbać?

Profilaktyka

Najważniejsza jest profilaktyka jamy ustnej. Zdrowe zęby może mieć każdy pod warunkiem, że dołoży wszelkich starań, by takie były. Wizyty u lekarzy stomatologów należy planować przynajmniej raz na pół roku, a zasady higieny jamy ustnej każdy powinien mieć “w małym palcu”. Mycie, płukanie i nitkowanie zębów powinno być nawykiem skutecznie chroniącym przed próchnicą i innymi chorobami siejącymi spustoszenie w jamie ustnej. Jeśli jednak mimo prewencji stomatolog zauważy jakieś niepokojące zmiany, należy niezwłocznie i konsekwentnie poddać się leczeniu. Takie praktyki pozwolą cieszyć się zdrowym uśmiechem, którym z pewnością wzbudzi się sympatię niejednej osoby.

Leczenie wad

Ludzie, którzy rzadko się uśmiechają, nie zawsze mają problemy ze zdrowiem zębów i dziąseł. tom1

Wygląd uzębienia może krępować również tych, którzy cierpią na wady zgryzu. Na szczęście można je łatwo wyleczyć dzięki aparatom i nakładkom ortodontycznym, które w stosunkowo niedługim czasie potrafią całkowicie wyrównać zęby i przywrócić pewność siebie osobom, które utraciły ją z powodu wadliwego uzębienia.

Wybielanie

Śnieżnobiały uśmiech nie jest pisany wszystkim. Naturalnym kolorem niektórych osób jest kość słoniowa lub beż, podczas gdy u innych zmieniają go używki takie jak kawa czy papierosy. Niezależnie od źródeł żółknięcia zębów istnieją metody, które pozwolą o nim zapomnieć. Można poddać się zabiegowi wybielania w gabinecie stomatologicznym – w czasie jego trwania lekarz aplikuje pacjentowi preparat o silnym stężeniu, który w szybki sposób daje zauważalne i trwałe efekty wybielając zarówno żywe, jak i martwe zęby. Innym sposobem jest metoda nakładkowa, która polega na kuracji domowej. Pacjenci otrzymują od stomatologa specjalny żel i szyny do wybielania, które nakładają przez 10 lub 14 dni. Czas oczekiwania na rezultat jest nieco dłuższy, jednak niemniej skuteczny i trwały. Efekty utrzymują się bowiem nawet do 3 lat.

Protetyka

Jeśli dąży się do osiągnięcia hollywoodzkiego uśmiechu, to być może najłatwiejszą metodą będzie skorzystanie z wybranej techniki protetycznej. Celebrytki w dużej mierze zawdzięczają swój piękny uśmiech licówkom porcelanowym, koronom czy ceramicznym wypełnieniom (inlay, onlay, overlay). Wszystkie te metody charakteryzuje niezwykła precyzja wykonania, wytrzymałość i estetyka, która uniemożliwia odróżnienie zębów własnych od uzupełnień stałych. Ich wynalazcy zadbali bowiem nawet o takie szczegóły jak sposób odbijania się światła, który w licówkach jest identyczny jak w przypadku zębów stałych. Dodatkowo żadne uzupełnień nie jest podatne na odbarwienia i ścieranie, co pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat.

O tym, że warto otaczać się miłymi ludźmi, na których można polegać wie każdy. Zanim jednak nawiąże się z nimi bliższe relacje, trzeba dać się poznać z jak najlepszej strony – ma się na to tylko 11 sekund. Warto więc wykorzystać swoją największą broń, czyli naturalny uśmiech, którym można cieszyć się poprzez właściwą dbałość o jamę ustną i specjalistyczne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej.

Źródło zdjęć:  http://gigalol.pl/arts/umiechy-gwiazd-przed-i-po-noszeniu-aparatu-ortopedycznego-na-zbach,4188,1.html

Related Posts

Facebook

*/?>

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij