Masaż

Masaż relaksacyjny

 

Łączy zalety masażu klasycznego i relaksacyjnego. Wywiera wielokierunkowy, dobroczynny wpływ na funkcjonowanie organizmu oraz pozwala pozbyć się napięcia na całym ciele – łagodzi stres oraz przyspiesza wypoczynek fizyczny i psychiczny. Masaż ten wykonywany jest powolnymi ruchami o działaniu antystresowym i uspokajającym. Polecany dla wszystkich.

 

Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny nazywany manualnym drenażem limfatycznym stosowany jest zarówno w lecznictwie, jak i przy zabiegach pielęgnacyjnych na ciało. Jest bardzo wskazany dla kobiet wykonujących pracę wymagającą długotrwałego stania lub siedzenia, ponieważ likwiduje obrzęki, czyli nagromadzone płyny i produkty przemiany materii oraz uczucie ciężkich, zmęczonych nóg. Stosowanie drenażu limfatycznego w czasie ciąży na wybrane partie ciała (piersi, pośladki, uda) zapobiega powstawaniu rozstępom. Można go wykonywać również przy chorobach o podłożu neurologicznym.

Masaż klasyczny leczniczy

Zmniejsza napięcie nerwowo-mięśniowe, pozwala odzyskać utraconą elastyczność. Masaż leczniczy polega na rozluźnianiu mięśni oraz łagodzeniu napięcia, a to przynosi ulgę i uczucie odprężenia. Ten rodzaj masażu zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza proces leczenia. Poprzez wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych działa również profilaktycznie zapobiegając zespołom bólowym pleców. Masaż ma za zadnie działać leczniczo nie tylko miejscowo, ale także na cały nasz organizm.

Masaż tkanek głębokich

W masażu tym wszystkie ruchy wykonuje się z wielką precyzją i bardzo wolno – siła nacisku aplikowana jest dla każdego pacjenta indywidualnie i dobrana jest do siły napięcia tkanek. Wszystko to powoduje, że metoda ta jest niezwykle skuteczna, a pożądane efekty zauważyć można już po pierwszym zabiegu. Tak precyzyjny rodzaj pracy z pacjentem wymaga od terapeuty wyjątkowo dobrej palpacji i umiejętności lokalizowania zmian w tkankach.

Masaż klasyczny + punkty spustowe

Połączenie masażu klasycznego z terapią punktów spustowych pozwala uwolnić pacjenta od napięcia mięśniowego i powięziowego. Wykonuje się go wywołując odpowiedni ucisk w miejscu występowania punktów spustowych – niewielkich, nadwrażliwych i wywołujących ból obszarów będących skutkiem niewłaściwie wykonywanych ruchów bądź też przeciążenia mięśni.

Masaż blizny

Masaż blizny składa się z dwóch etapów: okresu w trakcie gojenia blizny oraz okresu po wygojeniu się blizny. Poprzez hartowanie blizny, czyli rozcieranie 2-3 dni po zespoleniu, a także poprzez jej uruchamianie polegające na przesuwaniu blizny we wszystkich kierunkach, można uzyskać naprawdę zaskakujące efekty. Dzięki dobraniu specjalnych maści i odpowiedniego masażu można spowodować, że blizna nie będzie się rozszerzać i twardnieć, za to stanie się elastyczna.

Aromatyczny masaż świecą

Masaż ciepłą świecą aromatyczną sprawia, że skóra staje się nawilżona, gładka i aksamitna w dotyku. Przynosi ukojenie skórze wrażliwej oraz poprawia jej kondycję. Masaż aromatyczną świecą doskonale relaksuje, a ciepło i unosząca się woń olejków oddziałuje na wszystkie zmysły.

Lawendowe odprężenie

Pakiet składający się ze specjalnie dobranego peelingu solno-kwiatowego oraz masażu opartego na lawendowej oliwce. Ten dwuzabiegowy pakiet pozwoli odprężyć się Twojej skórze i dostarczy jej wszystkich niezbędnych witamin i minerałów.

Kokosowe odprężenie

Odżywczy zabieg relaksacyjny na oleju kokosowym z wykorzystaniem w 100% naturalnych wiórek kokosowych. Wspaniały zapach kokosa relaksuje, wprowadza w dobry nastrój oraz dodaje energii. Sam zabieg uspokaja skórę, łagodzi podrażnienia, działa antyseptycznie, nawilżająco i odświeżająco na skórę. Idealny masaż dla każdego i dla każdej skóry.

Masaż ujędrniający

Intensywny masaż polegający na rozbiciu tkanki tłuszczowej na mniejsze cząsteczki – stymuluje krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych oraz limfatycznych. W efekcie dochodzi do regeneracji i uelastycznienia tkanki łącznej i zwiększenia napięcia skóry. Właściwości te sprawiają, że masaż posiada również działanie antycellulitowe.