Laser Smart M Pro już w naszym gabinecie!

ee3117

Stomatologia estetyczna jest dziedziną, która rozwija się coraz szybciej, co pociąga za sobą wzrost wymagań pacjentów. By im sprostać, konieczne są nie tylko umiejętności lekarzy, ale również innowacyjny sprzęt. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, w związku z czym w naszym gabinecie pojawiło się jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń – laser Smart M Pro. W tym artykule wyjaśnimy, z czego wynika jego wyjątkowość.

Jeden laser, wiele zastosowań

Lasera Smart M Pro używają specjaliści z zakresu dermatochirurgii, laryngologii, okulistyki, proktologii i ginekologii, ale najszersze zastosowanie znalazł w stomatologii, również tej estetycznej. Wykorzystuje się go między innymi do usuwania bakterii i wirusów, niwelowania aft i opryszczek, regeneracji błony śluzowej oraz leczenia szeregu innych dolegliwości. Ponadto trudno o skuteczniejszy i bezpieczniejszy sposób na odkażenie systemu korzeniowego czy też pozbycie się stanów zapalnych. Co do zabiegów przeznaczonych stricte poprawieniu wyglądu uśmiechu, na pierwszy plan wysuwa się wybielanie zębów tak całościowo, jak i pojedynczo.

Przełomowa technologia

Jak to możliwe, że jedno urządzenie może być pożyteczne w tak wielu dziedzinach? Odpowiedzią jest zastosowanie nowoczesnej technologii. Smart M Pro jest laserem diodowym, spełniającym swoje funkcje poprzez wykonywanie precyzyjnych nacięć, wspomaganie krzepnięcia, dezynfekcję oraz odparowanie tkanek. Działania te są niezwykle precyzyjne, ponieważ rozbudowany system diod pozwala modyfikować długość powstającej fali oraz jej moc, perfekcyjnie dopasowując się do konkretnego zabiegu. Jako że bezpośredni kontakt lasera z tkankami zachodzi na obszarze nieporównywalnie mniejszym, niż podczas używania skalpela, zwykle nawet po zabiegach chirurgicznych nie ma potrzeby zakładania szwów.

Źródła przewagi

Precyzja nie jest jednak jedynym powodem, dla którego urządzenie zdecydowanie przewyższa bardziej tradycyjne metody stosowane w stomatologii. Przede wszystkim dokonywany z jego pomocą zabieg jest znacznie szybszy – nie ma potrzeby przestojów na zmianę sprzętu, ponieważ Smart M Pro jest wystarczająco multifunkcyjny. Co więcej, laser rozcina tkanki hemostatycznie, czyli bez przerywania prawidłowego obiegu krwi. Dzięki temu wizyta w gabinecie nie wiąże się ze zbędnym bólem ani niekontrolowanym krwawieniem, a zapisać się na nią mogą nawet pacjenci cierpiący na zaburzenia krzepliwości krwi.

Zaawansowany i wygodny w użyciu sprzęt – do tej kategorii z pewnością należy zaliczyć Smart M Pro, który w rękach doświadczonego specjalisty potrafi zdziałać cuda. Jest w stanie sprawić, że zabiegi staną się nie tylko jeszcze bardziej bezpieczne, ale też będą krótsze i o wiele mniej stresujące – zarówno dla pacjenta, jak i lekarza.

Related Posts