Świąteczny last minute w gabinecie medycyny estetycznej

last minute medycyna estetyczna

Trudno o lepsze okazje na zabłyśnięcie w gronie rodziny i przyjaciół niż okres Bożego Narodzenia, Sylwester i następujący po nim karnawał. Spotyka się wtedy dawno niewidzianych krewnych oraz uczestniczy w balach i przyjęciach. Idealny wygląd w tym szczególnym czasie może zapewnić nie tylko starannie wykonany makijaż czy droga kreacja, ale również jeden z kilku polecanych przez nas zabiegów medycyny estetycznej.

Odmłodzenie cery z wyprzedzeniem…

Najpóźniej na 2 tygodnie przed wielkim dniem należy pomyśleć o kompleksowym odmłodzeniu oraz ujędrnieniu skóry twarzy. Zmarszczki i bruzdy oraz asymetria znikną bez śladu, jeżeli cera zostanie delikatnie napięta za pomocą nici liftingujących. Efekt stabilizuje się dopiero po kilkunastu dniach, stąd konieczność umawiania się na wizytę w gabinecie z wyprzedzeniem. Taką samą zasadę należy stosować w przypadku chęci poddania się zabiegowi z wykorzystaniem osocza bogato płytkowego, który również wygładza skórę, a przy tym poprawia jej koloryt. Bez względu na wybór, warto uzupełnić terapię o specjalistyczny peeling.

… lub na ostatnią chwilę

Każdemu może się zdarzyć zapomnieć o umówieniu się z lekarzem wystarczająco wcześnie, a ponadto w okresie przedświątecznym często brakuje wolnych terminów oraz oczywiście czasu. Jeżeli zaistnieje potrzeba poprawienia wyglądu na 10 dni przed Sylwestrem czy też balem karnawałowym, najlepiej postawić na toksynę botulinową. Nawet niewielka jej ilość przynosi ekspresowe ujędrnienie, redukcję kurzych łapek i zmarszczek wokół ust. Co prawda również po tym zabiegu wygląd twarzy formuje się ostatecznie dopiero po 2 tygodniach, ale pierwsze efekty uwidaczniają się znacznie szybciej, a do tego nie trzeba się obawiać opuchlizny.

Dla efektu WOW

Odmłodzona cera to podstawa promiennego wyglądu, ale skoro okazja jest wyjątkowa, można pozwolić sobie również na inne zabiegi, które wywołają jeszcze większy zachwyt w oczach bliskich oraz uśmiech na twarzy pacjentki. Gabinety medycyny estetycznej proponują chociażby powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym. Pełne i jędrne wargi na pewno będą przyciągać spojrzenia. Jeżeli chce się dodatkowo podkreślić ich kształt czerwoną pomadką, dobrym pomysłem może okazać się również wybielenie zębów. Wystarczy w tym celu zabieg trwający około 1 godziny lub trwająca 12 dni terapia wykonywana samodzielnie w domu.

Lekarz medycyny estetycznej może oczywiście zaproponować również inne sposoby na osiągnięcie zniewalających rezultatów, ale podczas konsultacji z nim warto się upewnić, czy i na jak długo pojawi się opuchlizna lub inny efekt uboczny. Daje to gwarancję piękna przez cały okres świąteczny i karnawałowy.

Related Posts