Stomatologia estetyczna na straży zdrowego i pięknego uśmiechu

stomatologia estetycznaPiękny uśmiech prezentowany przez osoby reklamujące pasty i szczoteczki do zębów to marzenie wielu osób. Niestety… duża część społeczeństwa cierpi na choroby jamy ustnej bądź widoczne ubytki, co nierzadko staje się przyczyną kompleksów i skrępowania w codziennych sytuacjach. Poczucie wstydu może jednak szybko zniknąć dzięki stomatologii estetycznej, która nie tylko jest w stanie przywrócić zdrowy i piękny uśmiech, ale także utraconą pewność siebie.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

To dziedzina medycyny zajmująca się poprawą wyglądu uzębienia, które na skutek różnych czynników straciło ładny, estetyczny wygląd. Oferuje szereg zabiegów higienicznych i profilaktycznych, oprócz tego leczenie ortodontyczne i protetyczne, zwalczanie chorób jamy ustnej, wybielanie zębów czy uzupełnianie ubytków.

Bardzo często stomatologia i medycyna estetyczna idą w parze. Tak jak w przypadku Angelmed, specjaliści pracujący w tym gabinecie posiadają zarówno wykształcenie pod kątem poprawy wyglądu twarzy i ciała, jak również uzębienia. Nad pacjentem czuwają zatem wyjątkowo doświadczeni lekarze, dzięki czemu efekty zabiegu cechują się nie tylko wysoką jakością, ale również estetyką.

Z jakimi konsekwencjach wiąże się zaniedbanie higieny jamy ustnej?

Niestety wciąż zbyt wiele osób zapomina, że dbałość o higienę jamy ustnej jest bardzo istotnym elementem codziennej pielęgnacji. Mycie zębów przynajmniej dwa razy dziennie, nitkowanie, stosowanie płynów do płukania i regularne odwiedzanie gabinetów stomatologicznych pomagają zapobiec wielu chorobom takim jak próchnica, parodontoza, ropienie, ale także nadwrażliwość zębów utrudniająca codzienne funkcjonowanie. Osoby cierpiące na wady zgryzu mogą mieć utrudniony dostęp do miejsc rozwoju bakterii, czego konsekwencją są wymienione wcześniej choroby. Jednak to nie wszystko – niewielu pacjentów zdaje sobie sprawę, że zaniedbanie jamy ustnej może prowadzić do chorób serca czy mózgu! Bakterie wywołujące choroby zębów mogą dostać się do krwiobiegu i stanowić zagrożenie nawet dla życia.

Jakie zabiegi wchodzą w zakres stomatologii estetycznej?

Gdy zaniedbanie profilaktyki doprowadzi do powstania wad i chorób jamy ustnej, można “uratować” swój uśmiech właśnie dzięki stomatologii estetycznej. Zakres zabiegów jest naprawdę szeroki: leczenie próchnicy, nadwrażliwości, ropni, odbudowa i usuwanie zębów, leczenie kanałowe i często najbardziej kojarzone ze stomatologią estetyczną uzupełnianie braków w uzębieniu. W tym celu zakłada się korony protetyczne, porcelanowe licówki i ceramiczne wypełnienia dużych ubytków (inlay/onlay/overlay). W specjalistycznych gabinetach oferujących zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej można wykonać również wysokiej jakości protezy ruchome, niepowodujące uczucia dyskomfortu.

zabiegi profilaktyczneDo powszechniejszych zabiegów wykonywanych w ramach stomatologii estetycznej należy również wybielanie zębów, które rzadko kiedy są naturalnie białe, ponieważ przyczyną ich żółknięcia jest palenie tytoniu lub częste picie kawy i herbaty. Zabieg ten można wykonać podczas jednorazowej wizyty lub we własnym domu pod nadzorem lekarza.

Warto zainteresować się także działaniami profilaktycznymi, które utrzymają zęby i dziąsła w dobrej kondycji gwarantując piękny, naturalny uśmiech. Płytkę nazębną i kamień można usunąć za pomocą piaskowania i scalingu, fluoryzacja wzmocni i uodporni zęby przed próchnicą i nadwrażliwością, z kolei lakowanie ochroni miejsca podatne na rozwój bakterii.

Dbałość o higienę jamy ustnej pozwala uniknąć przykrych konsekwencji własnych zaniedbań. Jeśli jednak problemy rozwinęły się już na tyle, że zwykła pielęgnacja nie wystarczy, warto wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej, który ma w swojej ofercie zabiegi stomatologiczne, by nie tylko zadbać o piękny wygląd uzębienia, ale także o własne zdrowie.

Related Posts