Nici liftingujące receptą na młody wygląd

Wiek o niczymnici liftingujace nie przesądza, toteż wiele osób odpowiada, że ma tyle lat, na ile się czuje. Choć w duchu nierzadko jest to dużo mniej niż w rzeczywistości, to czasem metrykę może zdradzać wygląd. Jeśli więc ktoś chciałby przywrócić sobie młodość, może to zrobić w zaledwie 30 minut i to w całkowicie nieinwazyjny, bezpieczny sposób. Wszystko dzięki niciom liftingującym.

 

Zaskakujący efekt bez użycia skalpela

Efekt zagęszczenia skóry twarzy, szyi i dekoltu, a także ujędrnienia brzucha, piersi czy pośladków można uzyskać przy pomocy nici liftingujących. Są świetnym rozwiązaniem również dla tych osób, które chciałyby skorygować asymetrię twarzy, zredukować rozstępy, zmarszczki, bruzdy wargowo-nosowe i wiele innych. Innowacja tej metody polega na tym, że w krótkim czasie osiąga się spektakularny efekt, do którego uzyskania nie potrzeba skalpela. Nici są bowiem wykonane z biodegradowalnego tworzywa (np. polidioksanonu lub kwasu polimlekowego i glikolowego), które po upływie określonego czasu zostaje całkowicie rozpuszczone przez organizm. Po przyczepieniu się do tkanek przy pomocy specjalnych haczyków, poza którymi istnieją też końcówki stożkowe, stymulują produkcję naturalnego kolagenu. Ten sprawia, że skóra staje się bardziej sprężysta, gładka i promienna.

Trwały efekt w kilka chwil

Zabieg polega na miejscowym znieczuleniu obszaru, który ma być mu poddany i następującym po nim wprowadzeniu nici do tkanek podskórnych przy pomocy samej kaniuli lub tej wyposażonej dodatkowo w trokar. Zabieg trwa od 10 do 30 minut, a pierwsze efekty widać zwykle tuż po jego zakończeniu. Na faktyczne rezultaty czeka się mniej więcej dwa tygodnie – wtedy to skóra zyskuje zupełnie nowy, młody wygląd. Całkowite rozpuszczenie nici następuje po około 24 miesiącach, jednak nawet wtedy skóra nie wraca do stanu sprzed zabiegu, a ponadto zauważyć można znaczne spowolnienie procesów starzenia.

Nici hialuronowe – nowoczesne nici liftingujące

Modelowanie owalu twarzy, przywrócenie jej właściwego napięcia, odbudowa skóry na dolnej powiece czy redukcja zmarszczek – wszystko to można osiągnąć dzięki niciom hialuronowym, które również pozwalają uzyskać efekt liftingu. Różnią się jednak od opisanej wcześniej metody, gdyż nie wykorzystują żadnych tworzyw, a jedynie aplikowany w szczególny sposób preparat.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu specjalnie przystosowanego kwasu hialuronowego, który wprowadza się w tkankę podskórną mikrokaniulą w sposób linijny, to znaczy wzdłuż twarzy. Dzięki temu wprowadzony preparat tworzy swego rodzaju “nici”, których w rzeczywistości nie używa się w tym zabiegu. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, a czas jego trwania wynosi około 30 minut. Efekty są widoczne od razu i utrzymują się nawet do dwóch lat. Bezpośrednio po takiej rewitalizacji można zaobserwować drobne obrzęki lub zaczerwienienia, jednak w przeciągu kilku dni nie zostanie po nich śladu.

Nowoczesne sposoby na przywrócenie młodości są całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne. Dają przy tym zupełnie naturalne efekty, które utrzymują się naprawdę długo. Ich biokompatybilność z organizmem uniemożliwia wystąpienie alergii czy niebezpiecznych skutków ubocznych, dlatego skorzystanie z tych metod odmładzania nie wiąże się z żadnym ryzykiem, a uzyskane dzięki nim rezultaty zachwycą zarówno pacjentów, jak i osoby z ich najbliższego otoczenia.

 

 

 

 

Related Posts