Piękne usta dzięki kwasowi hialuronowemu.

Piękne usta o idealnym, pełnym kształcie są wymarzoną piekne.usta.1ozdobą kobiety, ale niestety, nie każdą z pań natura nimi obdarzyła. Od wieków podejmowane były próby korygowania ich kształtu szminką, dziś na szczęście współczesne technologia pozwala uzyskać spektakularny efekt, nad którym nie trzeba pracować przed każdym wyjściem z domu.

Dla jakich ust kwas hialuronowy?

Obecnie jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, stanowiący innowacyjne rozwiązanie wobec różnorodnych defektów urody dotyczących ust oraz ich najbliższej okolicy. Decydują się na niego przede wszystkim te kobiety, które genetycznie mają wargi małe i bardzo wąskie lub o wyraźnej asymetrii. Jest to także skuteczny sposób na przywrócenie jędrności i kolorytu ust – niestety, upływające lata często działają na nie destruktywnie i przychodzi czas na subtelne odmłodzenie wyglądu. Z zabiegu może skorzystać praktycznie każda pani, ponieważ używany do korekty kształtu preparat jest w hipoalergiczny.

Cząsteczka młodości

Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w tkankach stopniowo się zmniejsza, co skutkuje widocznymi oznakami starzenia się. Odpowiada on za kondycję naskórka i poziom jego nawilżenia, ponieważ wiąże cenne cząsteczki wody, a ponadto ma wpływ na odbudowę niezastąpionych włókien kolagenu i elastyny. To dzięki temu, że występuje w każdym ludzkim organizmie naturalnie, dostarczenie go w formie zastrzyku nie jest niebezpieczne, nawet dla alergików. Zwiększenie jego zawartości w okolicy ust uelastycznia skórę, co pozwala nie tylko zmienić kontur dolnej i górnej wargi oraz powiększyć je, ale również podnieść ich kąciki, czy też wygładzić okoliczne zmarszczki.

Na czym polega zabieg?

Do zabiegu wykorzystuje się preparaty o coraz bardziej innowacyjnej recepturze, które pozwalają zminimalizować skutki uboczne, takie jak ewentualna obrzęk. Są one wprowadzane w określone punkty na ustach za pomocą bardzo cienkiej igły i po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Specjalista precyzyjnie rozprowadza kwas pod zewnętrzną warstwą naskórka i wygładza ją aż do uzyskania perfekcyjnego układu. Cały zabieg trwa około pół godziny, a już kolejnego dnia, kiedy zwykle znika obrzęk, można podziwiać w pełni naturalny efekt. Utrzymuje się on zazwyczaj około 12 miesięcy i nie ma przeciwwskazań do powtórzenia zabiegu po tym czasie.

Pacjentki, które decydują się na ten niezwykle modny zabieg są bardzo zadowolone z decyzji. Bez konieczności znacznej ingerencji w urodę, zyskują wymarzone usta, które prezentują się całkowicie naturalnie – wyglądają po prostu na wyjątkowo jędrne i zdrowe. Warto odłożyć na bok obawy i poznać tajemnicę zastosowania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej ust.

Related Posts