Jak wybrać dobrą klinikę medycyny estetycznej?

gabinet medycyny estetycznejZabiegi z zakresu medycyny estetycznej bezsprzecznie coraz bardziej zyskują na popularności. Słusznie zaczęto postrzegać je jako skuteczną metodę radzenia sobie z niedoskonałościami, które stają się przyczyną kompleksów, niekiedy nawet utrudniając codzienne funkcjonowanie. Oczywiście rynek bardzo szybko odpowiada na potrzeby swoich klientów, w związku z czym liczba gabinetów i klinik medycyny estetycznej stale się zwiększa. Czym zatem kierować się przy wyborze placówki, której chcemy powierzyć swoje zdrowie i urodę?

Lekarze

Nie bez powodu mówi się, że nauka w przypadku lekarzy nigdy się nie kończy – w tym zawodzie kluczową rolę odgrywa ciągłe doskonalenie umiejętności. Jeśli więc jest się na etapie wyboru kliniki medycyny estetycznej, warto zwrócić uwagę na dotychczasowe osiągnięcia lekarzy zasilających kadrę danej placówki. Skończone studia, przebyte szkolenia i udział w konferencjach – to najlepszy i jednocześnie najłatwiejszy sposób na zweryfikowanie kompetencji lekarza. O jego profesjonalizmie będzie świadczyć również zrozumiały sposób wyjaśniania istoty zabiegu, informowanie o ewentualnych powikłaniach czy nienamawianie Pacjenta na skorzystanie z dodatkowych usług oferowanych przez klinikę. Prawdziwy profesjonalista potrafi również odmówić wykonania zabiegu jeżeli uzna, że może on niekorzystnie wpłynąć na wygląd i tym bardziej zdrowie Pacjenta.

Certyfikaty

Nie ma lepszego poparcia deklaracji na temat przebytych kursów i szkoleń jak certyfikaty. Zwykle informacje na ich temat dostępne są na stronach internetowych danego gabinetu. Ponadto bardzo często certyfikaty „zdobią” ściany klinik bądź też gabinetów specjalistów – warto na to zwrócić uwagę.

Lokalizacja i wygląd placówki

lokalizacja gabinetuNie bez znaczenia jest miejsce, w którym znajduje się dany gabinet. Na większą uwagę powinny zasługiwać te placówki, których lokalizacja jest daleka od centrum miasta – wpłynie to znacznie na poczucie komfortu Pacjenta. Ponadto miejsca tego typu powinny być dalekie od miejskiego zgiełku, by można było się w nich zrelaksować i wyciszyć. Warto też zwrócić uwagę na wystrój samej kliniki – strony internetowe powinny zawierać zdjęcia przedstawiające wygląd pomieszczeń.

Sprzęt i preparaty

Placówki profesjonalnie podchodzące do Pacjentów cechuje zaawansowane zaplecze techniczne. Sprzęty są bardzo ważnym czynnikiem pozwalającym na wykonanie większości zabiegów, dlatego warto zwrócić uwagę na ich jakość, innowacyjność, sterylność oraz posiadane patenty. Jeśli zaś chodzi o preparaty wykorzystywane do przeprowadzenia zabiegów, powinny pochodzić one od renomowanych, sprawdzonych producentów – tylko wówczas istnieje mniejsze ryzyko powikłań i większa przewidywalność efektów.

Przestrzeganie zasad higieny i procedur

Szczególną uwagę należy zwrócić na sterylność miejsca, sprzętu i preparatów wykorzystywanych do wykonania zabiegu. Zarówno lekarz, jak i Pacjent muszą być odpowiednio przygotowani – rękawiczki, czepek, maseczki ochronne, dezynfekcja miejsca poddawanego zabiegowi czy instrumenty i preparaty otwierane na oczach Pacjenta – to absolutnie podstawowe zasady higieny. Ponadto każdy zabieg powinien rozpocząć się szczegółowym wywiadem, który pozwoli wybrać najlepszą metodę walki z problemem.

Strona internetowa

wystroj gabinetuPrestiżowe gabinety medycyny estetycznej powinny posiadać profesjonalne strony internetowe. To nie tylko wizytówka placówki, ale również miejsce, w którym potencjalni Pacjenci mogą zapoznać się z kluczowymi informacjami na temat kliniki, takimi jak adres i dane kontaktowe, które jednocześnie stanowią potwierdzenie jej istnienia. Dodatkowo powinien znajdować się na niej wykaz oferowanych zabiegów wraz z cennikiem, specyfiką, wskazaniami i przeciwwskazaniami do ich wykonania, jak również informacje dotyczące pracujących w danej klinice specjalistów oraz wspomniane wcześniej certyfikaty potwierdzające wiedzę i umiejętności.

Personel

Na Pacjencie powinno zależeć nie tylko lekarzowi prowadzącemu, ale całemu personelowi tworzącemu dany gabinet medycyny estetycznej. Każdy Pacjent powinien mieć poczucie bezpieczeństwa i pełnego profesjonalizmu, na co wpływ ma również osoba pracująca np. na recepcji. Troska o Pacjenta powinna być podstawą w tego typu miejscach.

Zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej są skuteczne, ale wymagają specjalistycznych umiejętności od osoby, która je wykonuje. Wizyta w takim miejscu powinna być dobrze przemyślana, a sam Pacjent musi czuć, że oddaje się w profesjonalne ręce. Dlatego tak ważne jest, by nie kierować się wyłącznie cenami czy odległością kliniki od miejsca zamieszkania, ponieważ bardzo często prowadzi to do braku satysfakcji z wykonanego zabiegu.

Related Posts