Osocze bogatopłytkowe – fenomen w medycynie estetycznej

wampirzy liftingPostępujące procesy starzenia, skóra pozbawiona blasku czy jej słaba regeneracja są dobrym powodem ku temu, by zastanowić się nad zabiegiem medycyny estetycznej zwanym “wampirzym liftingiem”. Dlaczego wykorzystywane w nim osocze bogatopłytkowe (PRP, ang. Platelet Rich Plasma) zyskało tak duże uznanie wśród specjalistów medycyny estetycznej i osób dążących do poprawy swojej urody?

Co wyróżnia osocze bogatopłytkowe spośród innych preparatów?

Przede wszystkim całkowita naturalność i biokompatybilność z organizmem pacjenta. Co prawda, dzisiejszy postęp medycyny estetycznej pozwala na stworzenie syntetycznych preparatów, których skład całkowicie zgadza się z substancjami występującymi w organizmie. Mimo to niektóre osoby w zetknięciu z poszczególnymi składnikami narażone są na silne reakcje uczuleniowe. W przypadku osocza bogatopłytkowego takie ryzyko nie występuje, ponieważ preparat jest krwiopochodny. Wszelkie procesy zachodzące po wprowadzeniu substancji będą zgodne z tymi, które występują w organizmie naturalnie. Jest to wyłącznie stymulacja komórek macierzystych do namnażania i tkanek do regeneracji – bez ingerencji dodatkowych środków.

Rozwiązanie wielu problemów

Upływający czas łatwo poznać między innymi po wyglądzie – pojawiające się zmarszczki dodają lat, co u niektórych staje się powodem dużego dyskomfortu. Niewystarczająco nawilżona skóra, jej ziemisty kolor, przebarwienia, utrata gęstości i naprężenia są wystarczającymi powodami, by zdecydować się na osocze bogatopłytkowe. Zabieg, poza byciem kuracją przeciwstarzeniową, doskonale sprawdza się w redukcji blizn potrądzikowych, przyspiesza regenerację skóry – np. po wcześniej odbytych zabiegach laserowych, a używany jako koktajl do mezoterapii igłowej skóry głowy poprawia kondycję włosów i zapobiega ich wypadaniu. Dzięki tej metodzie pacjenci mogą zwalczyć wiele problemów bez obaw o wystąpienie reakcji uczuleniowych.

Naszym Pacjentom szczególnie polecamy zestawy Regeneris. Jest to jeden z nielicznych zestawów na rynku, który ma rejestrację Medicak CE klasy IIb, akredytacje TUV i 21 certyfikatów ISO. Jest hermetycznie zamknięty i sterylizowany. Pozwala uzyskać osocze o optymalnych parametrach, co zapewnia bardzo dobrą regenerację skóry.

Osocze bogatopłytkowe – jak się je uzyskuje?

osocze bogatoplytkoweGłówna zaleta wampirzego liftingu to sposób pozyskiwania preparatu sprawiający, że jest on całkowicie biokompatybilny z organizmem pacjenta. Przed zabiegiem pobiera się od niego krew, od której w procesie wirowania oddziela się osocze. Lekarz dodaje do niego specjalny odczynnik aktywujący płytki krwi, a te z kolei uwalniają czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji skóry: TGF-β1, TGF-β2, izomery PDGF, VEGF oraz EGF. W ten sposób płytki krwi wprowadzone do tkanek pobudzają je do regeneracji, wspomagają procesy tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, a także działają stymulująco na fitoblasty, które wytwarzają kolagen. Tak przygotowane osocze aplikuje się na dwa sposoby: metodą zaczerpniętą z mezoterapii lub liniowo wzdłuż zmarszczek. Tuż po zabiegu mogą być widoczne drobne nakłucia i zaczerwienienia, które jednak skutecznie zakryje makijaż. Zabieg powinno się powtarzać w seriach, których liczba i odstęp czasowy ustala lekarz.

Efekty zabiegu

osocze liftingTak wykonany zabieg to przede wszystkim świetna profilaktyka starzenia się skóry, polecana szczególnie osobom do 35. roku życia. Zabieg daje komórkom macierzystym impuls do namnażania, a dodatkowo stymuluje uwalnianie kolagenu, co znacząco wpływa na wypełnienie zmarszczek i ubytków tkanki tłuszczowej pojawiających się wraz z wiekiem. Dodatkowym efektem będzie zauważalna regeneracja skóry, jej rozświetlenie i naturalna poprawa napięcia. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym pobudzają komórki skóry do regeneracji, dlatego jest to zabieg świetnie sprawdzający się jako uzupełnienie terapii laserowych. Efekty mogą utrzymywać się nawet do roku, a pierwsze z nich widać już po jednym zabiegu.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wciąż wydają się niektórym sztuczną ingerencją w urodę. “Wampirzy lifting” raz na zawsze eliminuje ten mit, gdyż naturalne pochodzenie substancji wykorzystywanej w zabiegu wywołuje bardzo naturalne efekty, którymi mogą cieszyć się również osoby podatne na alergie.

Related Posts