Wypełniacze i stymulatory – na czym polega różnica?

wypelniacze a stymulatoryWalka ze zmarszczkami czy starzejącą się skórą wiąże się często z wykonywaniem zabiegów polegających na wypełnianiu problematycznych obszarów bądź też na jednoczesnym wypełnianiu i stymulowaniu tkanek do regeneracji, co w rezultacie również daje efekt zwiększenia objętości tkanek. Takie działanie sprawia, że preparaty wykorzystywane do zabiegów medycyny estetycznej często bywają błędnie określane. Na czym zatem polega różnica pomiędzy wypełniaczami a stymulatorami?

Wypełniacze a stymulatory

Różnica pomiędzy wypełniaczami a stymulatorami polega przede wszystkim na ich działaniu, ponieważ efekty wizualne zaraz po wykonaniu zabiegu bywają bardzo podobne. Wypełniacze to substancje, które uzupełniają ubytki w tkankach powodując wypełnienie obszarów poddawanych zabiegowi. Preparaty te doskonale sprawdzają się również w modelowaniu twarzy. Ważne jest, że wykorzystuje się je do leczenia objawów, a nie zapobiegania ich występowaniu. Stymulatory z kolei leczą nie tylko objawy, ale także przyczyny ich powstawania. Dzieje się tak, ponieważ zawarte w nich związki niejako wymuszają na tkankach nasilenie procesów regeneracyjnych. Stymulują komórki do namnażania dzięki czemu uzyskuje się naturalny efekt wypełnienia w pożądanym miejscu.

Wypełniacze:
Kwas hialuronowy

To najbardziej znany wypełniacz o wszechstronnym zastosowaniu – służy do redukowania zmarszczek, modelowania twarzy i ust, rewitalizacji i odmładzania skóry czy zmniejszenia blizn potrądzikowych. Jego popularność jest tak duża między innymi dlatego, że to substancja naturalnie występująca w organizmie, a więc niewywołująca reakcji uczuleniowych. Rezultaty, które można osiągnąć dzięki kwasowi hialuronowemu są natychmiastowe i przewidywalne, a sam zabieg w pełni bezpieczny i skuteczny.

Własna tkanka tłuszczowa – Lipofilling

Jeśli już mowa o substancjach występujących w organizmie, warto wspomnieć o wypełniaczu jakim jest własna tkanka tłuszczowa, która wykorzystywana jest do modelowania całego ciała oraz ujędrnienia i poprawy kondycji skóry. Można nią również uzupełniać wszystkie rodzaje blizn, a także ubytki tkanek powstałych np. w wyniku operacji czy urazów. Metoda ta polega na pobraniu z problematycznych miejsc na ciele pacjenta tkanki tłuszczowej, która następnie zostaje poddana procesowi odseparowującemu tłuszcz i komórki macierzyste od niepożądanych zanieczyszczeń. Tak uzyskana substancja jest w pełni bezpieczna, dając satysfakcjonujące efekty.

stymulatory medycynaStymulatory:
Kwas L-polimlekowy – Sculptra

To substancja, której zadaniem jest wypełnianie określonych obszarów i jednoczesna stymulacja skóry do produkcji własnego kolagenu. Mimo syntetycznego pochodzenia jest biokompatybilna z organizmem pacjenta. Zabieg pozwala uzyskać efekt naturalnego liftingu – skóra staje się naprężona i odmłodzona. Zastosowanie kwasu L-polimlekowego rekomenduje się również dla poprawienia owalu twarzy, w tym zarysu żuchwy czy redukcji bruzd nosowo-wargowych.

Hydroksyapatyt wapnia – Radiesse

Preparat ten jest zarówno stymulatorem, jak i wypełniaczem – przyczynia się do zagęszczenia skóry dzięki stymulowaniu jej do produkcji kolagenu, wykorzystuje się go głównie w zabiegach wolumetrycznych. Co istotne, hydroksyapatyt wapnia występuje naturalnie w ludzkim organizmie jako składnik kości i zębów – pełni rolę rusztowania w tkankach dla produkcji nowego kolagenu. Zabieg skutecznie redukuje zmarszczki, modeluje policzki, koryguje nos, odmładza dłonie, a także wypełnia okolice twarzy, w których wraz z wiekiem zmniejsza się objętość tkanek.

Polikaprolakton – Ellanse

Opóźnianie procesów starzenia jest efektem zauważalnym dzięki zabiegowi Ellanse, który nie tylko wypełnia skórę, ale również pobudza ją do produkcji kolagenu, a ponadto pomaga jej się zrewitalizować. Wykorzystywany w preparacie polikaprolakton jest w pełni bezpieczną i biodegradowalną substancją, która w połączeniu z tkanką organizmu tworzy pewnego rodzaju implant. Ważne jest, że zabieg Ellanse daje możliwość wyboru czasu utrzymywania się efektów – od roku do nawet czterech lat.

Atelokolagen – Linerase

wypelniacze medycyna estetycznaTo specjalny rodzaj kolagenu, który podobnie jak pozostałe stymulatory, wypełnia miejsca charakteryzujące się jego brakiem i jednocześnie stymuluje organizm do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. To bioaktywny, bezpieczny preparat, który sprawdza się w sytuacji, gdy skóra traci swoją sprężystość i w efekcie wymaga biorewitalizacji, gdy uwidoczniają się na niej oznaki starzenia lub w przypadku występowania blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i zanikowych.

Choć gama wypełniaczy i stymulatorów jest naprawdę szeroka, wybór preparatu powinien należeć przede wszystkim do specjalisty medycyny estetycznej, który po dokładnym zapoznaniu się z problemem pacjenta zaproponuje najlepsze rozwiązanie – w pełni dostosowane do niedoskonałości, rodzaju i kondycji skóry oraz oczekiwań osoby dążącej do zwalczenia objawów starzenia.

Related Posts

Facebook

*/?>

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij